Dlaczego firmy powinny znać pojęcie – influencer marketing?

Dlaczego firmy powinny być zaznajomione z pojęciem influencer marketing? Ponieważ ten rodzaj promocji w sieci jest po prostu bardzo skuteczny, jak można dowiedzieć się z różnych źródeł nawet 80% użytkowników Internetu kupuje produkty, które polecają właśnie twórcy internetowi. Influencerzy mają obecnie bardzo duży wpływ na konsumentów oraz na ich decyzje zakupowe. Influencer marketing jest bardzo szybko rozwijającym się narzędziem, które dostarcza przedsiębiorstwom wielu korzyści. To jakie korzyści będzie można osiągnąć dzięki influencer marketingowi, zostaną wymienione poniżej, oczywiście zostanie również wyjaśnione pojęcie influencer marketingu i na czym dokładnie polega ta forma promocji.

czym jest influencer marketing

Co to takiego ten influencer marketing?

Na samym początku może warto rozpocząć od wyjaśnienia pojęcia influencer. Mianowicie influencerem jest osoba, która prowadzi działania w Internecie i tam pozyskuje odbiorców, którzy entuzjastycznie reagują na tworzony przez influencera content. Content ten może w zasadzie dotyczyć bardzo wielu branż, może być to związane z motoryzacją, podróżami, branżą beauty, ale także często influencerzy to po prostu osoby, które dzielą się z odbiorcami swoim własnym życiem. Co więcej twórca internetowy to osoba, która dąży do tego, aby nawiązać trwałą relację ze swoim odbiorcą.

Dzięki temu influencerzy tworzą swego rodzaju więź z obserwatorami i przez to też zyskują ich zaufanie i stają się dla nich wiarygodni, a skoro oni są wiarygodni to również przedsiębiorstwa i produkty polecane przez nich także stają się godne uwagi, a często osoby są mocno zaciekawione produktami, które poleca influencer. Przez to też chcą je wypróbować i jak można łatwo się domyślić firma bardzo wiele zyskuje. W influencer marketingu chodzi o to, że influencer staje się pośrednikiem pomiędzy przedsiębiorstwem, a jego potencjalną grupą docelową. Dzięki takim działaniom firma może w ciekawy sposób docierać do odbiorców, oczywiście należy mocno zwracać uwagę jakiemu influencerowi zadanie to zostanie zlecone. Odpowiedni wybór twórcy to klucz do udanej kampanii.

Dlaczego firmy powinny znać pojęcie – influencer marketing?

Istnieje dużo korzyści, które dzięki influencer marketingowi przedsiębiorstwo jest w stanie osiągnąć, będzie należeć do nich przede wszystkim:

  • możliwość zwiększenia świadomości marki, a także jej zasięgów – dzięki influencer marketingowi firma jest w stanie dotrzeć do grona swoich odbiorców. Jest to możliwe, ponieważ influencerzy posiadają duże grono obserwatorów przez to też przedsiębiorstwo jest w stanie dotrzeć do nich ze swoim przekazem.
  • pozyskanie zaufania swoich odbiorców – użytkownicy Internetu są już mocno zmęczeni reklamami, które pojawiają się tak naprawdę na każdym kroku. Natomiast wykorzystanie Internetu to ciekawa forma przekazywania informacji o produkcie i usłudze, a przede wszystkim to tak jakby polecanie produktów przez osobę, która posiada duże grono swoich sympatyków. Jej wybory zwykle są przyjmowane z dużym szacunkiem i akceptacją.
  • zwiększenie zaangażowania odbiorców – angażowanie swoich odbiorców to duży plus i możliwość uzyskania wielu pozytywnych efektów. Właśnie influencerzy potrafią zaangażować obserwatorów, ponieważ tak jak wcześniej zostało już wspomniane wchodzą oni z nimi w interakcje, po to, aby stworzyć pewną relację między sobą. Kiedy influencer podejmie rozmowę na temat danego przedsiębiorstwa wówczas rozpocznie się dyskusja na jego temat. Wtedy właśnie istnieje duża szansa na promowanie przedsiębiorstwa należy jednak odpowiadać na wszystkie zadawane przez klientów pytania, które najczęściej będą pojawiały się w komentarzach.

na czym polega influencer marketing

Influencerzy – trend, który przeminie?

W dzisiejszych czasach influencerzy cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością, ponieważ ich odbiorcy wręcz podziwiają ich, ufają, a czasami nie zastanawiają się czy to co twórcy im przekazują jest wartościowe czy nie. Pojawia się więc pytanie czy kiedyś to minie czy influencerzy stracą swoją popularność. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ coraz więcej osób zauważa, że influencerzy często kierują się tylko pieniędzmi i rekomendują produkty nie dlatego, że faktycznie są one dobre, a dlatego, że po prostu są sowicie wynagradzani przez markę.

Z drugiej jednak strony bardzo duża grupa ludzi wciąż jest zapatrzona w twórców i dokonuje zakupów bez jakiegokolwiek zastanowienia. Nie da się więc jednoznacznie powiedzieć co będzie za parę lat. Na ten moment twórcy internetowi na pewno nie mogą narzekać na brak odbiorców w Internecie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.