Ile kosztuje pozycjonowanie strony www?

Pozycjonowanie strony www nie należy do najtańszych czynności. Jeśli jednak powierzymy to zadanie specjaliście, to koszty, jakie ponieśliśmy na pozycjonowanie strony www, mogą nam się relatywnie szybko zwrócić. Co więcej, każdy profesjonalista pomoże nam także w tym, jak skutecznie pozycjonować markę.

Pozycjonowanie strony www, czyli właściwie co?

Pozycjonowanie strony www to szereg zabiegów, które mają zapewnić naszej stronie internetowej lepszą widoczność w sieci. Innymi słowy, łaskawiej spojrzy na nią niejedna wyszukiwarka i w jej wynikach nasza strona zajmie wysokie miejsce. Tym samym łatwiej dotrą do niej potencjalni odbiorcy.

Co wchodzi w zakres pozycjonowania?

Co to jest pozycjonowanie strony www

Skuteczne pozycjonowanie strony www jest możliwe dzięki takim działaniom jak:

 • audyt strony i link building – audyt to najogólniej mówiąc sprawdzenie budowy naszej strony. Wszelkie błędy oraz niepotrzebne treści mogą bowiem wpłynąć na wyniki pozycjonowania. Z kolei sprawdzenie profilu linków oraz jego odpowiedni rozwój, może udoskonalić cały proces pozycjonowania,
 • sprawdzenie nawigacji strony, możliwości przekierować oraz zastosowanie certyfikatu SSL,
 • nasycenie strony odpowiednimi słowami kluczowymi oraz unikalnym contentem (ewentualnie modyfikacja już istniejących treści),
 • zlikwidowanie niepotrzebnych duplikatów w treści,
 • optymalizacja części graficznej strony (zdjęć, grafik, ilustracji),
 • stworzenie mapy strony,
 • sprawdzenie prędkości strony oraz jej działania na różnego typu urządzeniach,
 • dostosowanie strony internetowej do zmieniających się wytycznych narzucanych przez Google,
 • analiza metadanych,
 • weryfikacja nagłówków,
 • pozyskanie danych dostępowych, bez których nie są możliwe jakiekolwiek prace na stronie.

Ile zatem kosztuje pozycjonowanie strony www?

Nie ma jednej z góry określonej kwoty za pozycjonowanie strony www. Co więcej, wachlarz cen może być naprawdę szeroki. Niemniej jednak musimy liczyć się z kwotą wynoszącą co najmniej kilkaset złotych a kończącą się na kilku tysiącach złotych. Oczywiście zbyt niska cena powinna wzbudzić naszą czujność. Śmieszna cena może niestety równać się z równie śmiesznym rezultatem pracy. Natomiast korzystając bezpośrednio z usług danego pozycjonera, możemy liczyć na nieco niższą kwotę niż w przypadku współpracy z agencją.

Cena za pozycjonowanie strony internetowej

Czy to wszystko jest naprawdę konieczne?

Pozycjonowanie strony www to obecnie czynność, bez której ciężko jest ”przetrwać” w przestrzeni wirtualnej. Profesjonalnie przeprowadzone pozycjonowanie strony www sprawi, że na naszej stronie zrobi się ruch, stanie się ona lepiej widoczna w sieci, zostawiając w tyle konkurencję, a tym samym wzrośnie zainteresowanie stworzoną przez nas marką. To z kolei przełoży się na przyszłe zyski. Skutki będą więc długotrwałe, zaoszczędzimy także na reklamach. Tradycyjna reklama w telewizji, gazecie czy radiu to przecież ogromne koszty. A czy nie o to właśnie chodziło?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.