Formy reklamy offline

Czy formy reklamy offline wciąż są wykorzystywane w marketingu? Internet w takim stopniu zdominował ludzkie życie, że w zasadzie nie wyobrażamy sobie sytuacji, gdzie nie możemy komunikować się ze swoimi znajomymi i bliskimi, za pośrednictwem różnych komunikatorów, nie możemy płacić dzięki przelewom internetowym, czy dokonywać zakupów w sklepach internetowych. Jest to już dla nas oczywistość i brak Internetu prawdopodobnie mocno dawałby się we znaki. Jednak kiedyś przedsiębiorstwa funkcjonowały bez reklamy w sieci i bardzo dobrze prosperowały, ludzie dokonywali zakupów w sklepach stacjonarnych i życie wyglądało zupełnie normalnie. W dzisiejszych czasach formy reklamy offline nieco rzadziej są wykorzystywane jednak wciąż mogą one dostarczać zadowalających korzyści firmom. Jakie formy reklamy offline możemy wyróżnić i które z nich są wciąż chętnie wybierane?

formy reklamy offline

Jakie formy reklamy offline można wyróżnić?

Internet to w ostatnim czasie przestrzeń, gdzie przedsiębiorstwa najchętniej promują swoje produkty i usługi, jednak w przestrzeni poza internetowej również można znaleźć wiele ciekawych sposobów na pokazanie swoim odbiorcom oferty. Zanim organizacja podejmie decyzje o umieszczeniu reklamy w określonym miejscu powinna ona zastanowić się czy miejsce to pozwoli, aby przekaz reklamowy trafił do jej grupy docelowej. Jakie formy reklamy offline można więc wyróżnić i na które z nich najlepiej będzie się zdecydować?

  • Bilboard – jedną z najczęściej wybieranych i kojarzonych form reklamy offline jest bilbord. Jest to najprościej rzecz ujmując bardzo duża reklama, którą przedsiębiorstwa decydują się zwykle umieszczać w takich miejscach, które często są uczęszczane przez ludzi, to znaczy będą to na pewno ruchliwe ulice, biura czy osiedla mieszkaniowe. To rozwiązanie na pewno dobrze sprawdzi się w dużej przestrzeni miejskiej. Przez to, że bilboard zwykle jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem często decydują się na niego firmy duże, które posiadają stabilną pozycję na rynku.

czy warto wykorzystać formy reklamy offline

  • Ulotki – kolejnym sposobem na reklamę poza Internetem są ulotki, są one na pewno lepszym rozwiązaniem dla firm mniejszych, lokalnych, które chciałyby dotrzeć ze swoim przekazem do osób, które zamieszkują określony teren. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze są one skuteczne, często po otrzymaniu potencjalny klient wyrzuca je do kosza.
  • Reklamy na pojazdach – reklamy na pojazdach takich jak samochody, tramwaje czy autobusy, to zazwyczaj reklamy, których celem jest zbudowanie marki i dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.
  • Reklama w Radiu i telewizji – jeżeli omawiamy formy reklamy offline, to bez dwóch zdań musi się tutaj pojawić reklama zarówno w Radiu jak i w telewizji. Niestety reklamy w tych mediach są zdecydowanie droższe niż wymienione wyżej rozwiązania. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego jak długo będzie trwała emisja danego spotu reklamowego, a także od tego w jakiej stacji reklamowej zdecydujemy się umieścić reklamy, jednak mimo wszystko, ceny za taką usługę są bardzo duże.

Mimo tego, że formy reklamy offline nie są już tak często wykorzystywane jakie kiedyś, wciąż można je spotkać na ulicach miast czy słuchając Radia bądź oglądając telewizję. To pokazuje, że obecne przedsiębiorstwa wciąż się na nie decydują, ponieważ przynoszą im one zadowalające efekty. Warto więc zapoznać się z zaletami reklamy offline i sprawdzić czy, aby nie byłoby to dobre rozwiązanie na poprawę swojej promocji.

Kolor w reklamie i marketingu

Kolor w reklamie i marketingu ma bardzo duże znaczenie. Jak można dowiedzieć się z badań, aż 65% klientów podczas wybierania danego produktu uważa, że to właśnie kolor jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na ich decyzje zakupowe. Oznacza to, że to czy dana osoba kupi dany produkt czy też nie, w dużej mierze zależy od tego czy podoba jej się kolor produktu bądź jego opakowania. Niektóre barwy mogą też wpływać na wybrane zachowania konsumenckie. Trzeba tutaj więc uwzględniać pewne preferencje, doświadczenia pochodzenie wychowanie, ponieważ właśnie takie czynniki mają wpływ na określone kolory. Warto więc zwracać na te kwestie bardzo dużą uwagę i odpowiednio dobierać kolory to danego produktu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.